No products in the cart.
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Don't miss this special opportunity today.
Showing 33–48 of 426 resultsSorted by latest
| Brand | Logitech |
| Colour | Rose |
| Ear placement | On Ear |
| Form factor | On Ear |
| Noise control | Active Noise Cancellation |
| Frequency response | 100 KHz |
| Sensitivity | 96 dB |
| Headphone jack | 3.5 mm Jack |
| Model name | Logitech Zone 300 wireless headset |
| Connectivity technology | Bluetooth, Wireless |
| Brand | Logitech |
| Colour | Black |
| Ear placement | On Ear |
| Form factor | On Ear |
| Noise control | Active Noise Cancellation |
| Frequency response | 100 KHz |
| Sensitivity | 96 dB |
| Headphone jack | 3.5 mm Jack, USB-C |
| Model name | Logitech Zone 300 wireless headset |
| Connectivity technology | Bluetooth |
| Brand | Logitech |
| Color | Red |
| Connectivity Technology | RF Wireless^USB required |
| Special Feature | Movement detection technology:Optical^Plug and Play^Receiver included^Scroll^Yes |
| Movement Detection Technology | Optical |
| Brand | Logitech |
| Colour | Blue |
| Connectivity technology | USB |
| Special features | Wireless |
| Hand orientation | Right |
| Brand | Logitech |
| Connectivity Technology | Plug-and-play |
| Connector Type | USB |
| Special Feature | Stand |
| Compatible Devices | Laptop, Personal Computer, Tablet |
| Color | BLACK |
| Included Components | quick start guide, microphone |
| Polar Pattern | Unidirectional |
| Audio Sensitivity | 28 dB |
