No products in the cart.
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Don't miss this special opportunity today.
Showing 49–64 of 70 resultsSorted by latest
| NOMINAL OUTPUT VOLTAGE | 230V |
|---|---|
| NOMINAL INPUT VOLTAGE | 230V |
| MAX RUN TIME FOR LOAD | 10m 4s at 900W |
| INPUT CONNECTIONS | IEC 320 C14 |
| Brand | TP-Link |
| Model Name | EAP723 |
| Special Feature | Beamforming |
| Frequency Band Class | Dual-Band |
| Wireless Communication Standard | 802.11.be |
| Compatible Devices | Personal Computer |
| Frequency | 5.0 |
| Recommended Uses For Product | Business |
| Included Components | Installation Guide, EAP723, Ceiling/Wall Mounting Kit |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Movement Type | Tilt |
| Brand | Logitech |
| Maximum Compatible Size | 63 Inches |
| Color | Black |
| Minimum Compatible Size | 63 Inches |
| Compatible Devices | ['Rally Bar', 'Rally Bar Mini', Camera'] |
| Maximum Tilt Angle | 10 Degrees |
| UPC | 097855166050 |
| Manufacturer | Logitech |




