No products in the cart.
Top picks this week. Up to 50% off the best selling products.
Don't miss this special opportunity today.
Showing 97–112 of 1471 resultsSorted by latest
| Brand | Logitech |
| Colour | Rose |
| Ear placement | On Ear |
| Form factor | On Ear |
| Noise control | Active Noise Cancellation |
| Frequency response | 100 KHz |
| Sensitivity | 96 dB |
| Headphone jack | 3.5 mm Jack |
| Model name | Logitech Zone 300 wireless headset |
| Connectivity technology | Bluetooth, Wireless |
| Brand | Logitech |
| Colour | Black |
| Ear placement | On Ear |
| Form factor | On Ear |
| Noise control | Active Noise Cancellation |
| Frequency response | 100 KHz |
| Sensitivity | 96 dB |
| Headphone jack | 3.5 mm Jack, USB-C |
| Model name | Logitech Zone 300 wireless headset |
| Connectivity technology | Bluetooth |
| Brand | Logitech |
| Color | Red |
| Connectivity Technology | RF Wireless^USB required |
| Special Feature | Movement detection technology:Optical^Plug and Play^Receiver included^Scroll^Yes |
| Movement Detection Technology | Optical |
| Brand | Logitech |
| Colour | Blue |
| Connectivity technology | USB |
| Special features | Wireless |
| Hand orientation | Right |
| Intel Core i5-14400, 10C (6P + 4E) / 16T, P-core 2.5 / 4.7GHz, E-core 1.8 / 3.5GHz, 20MB | |
| 1x 8GB UDIMM DDR5-4800 | |
| 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe | |
| Integrated Intel UHD Graphics 730 | |
| 3Y Courier/Carry-in upgrade from 1Y Courier/Carry-in |

